Прев’ю юнацького Євро-2024 U-17. Шанси України та зірки збірної, хто у суперниках, фаворити турніру

Сьогодні, 20 травня, на Кіпрі стартує фінальна частина чемпіонату Європи 2024 року у віковій категорії U-17. У турнірі візьме участь й збірна України.

NV.ua розповідає все головне, що потрібно знати про юнацьку континентальну першість.

Як Україна вийшла на Євро-2024 U17

Шлях до фінальної частини збірна України розпочала з першого етапу кваліфікації у 2023 році. Під керівництвом головного тренера Володимира Єзерського синьо-жовті розгромили Ліхтенштейн (7:0), зіграли внічию з Фінляндією (2:2) і поступилися Німеччині (0:1).

Україна стала третьою в групі та пробилася до елітраунду відбору завдяки потраплянню до п’ятірки найкращих володарів третіх місць.

В елітраунді кваліфікації українці стартували під керівництвом уже нового тренера, Юрія Мороза. Юнаки максимально впевнено подолали цей етап, обігравши Грецію (2:0), Швейцарію (3:0) і Словаччину (3:0), та вийшли до фінальної частини.

Формат Євро-2024

Учасниками турніру загалом стали 16 збірних. Вони були розподілені на чотири групи по чотири команди, до чвертьфіналу вийдуть переможці квартетів та володарі других місць.

Як Україна раніше виступала на Євро U17

Українці виступали у фінальній частині чемпіонату Європи U17 шість разів, проте жодного разу не зуміли подолати груповий етап.

Востаннє синьо-жовті грали на континентальній першості у 2017 році. Торік вони не пройшли елітраунд відбору.

Хто суперники України

За підсумками жеребкування синьо-жовті зіграють у групі А разом із Сербією, Чехією та господарем турніру Кіпром. Серби та чехи подолали елітраунд як другі команди своїх груп, кіпріоти отримали автоматичну путівку на турнір.

Кіпр уперше зіграє у фінальній частині Євро U17 і вважається аутсайдером групи. Основну боротьбу за два місця у плей-оф прогнозують між Україною, Сербією та Чехією.

Головним суперником України буде команда Сербії. Торік серби дійшли до чвертьфіналу Євро U17, а у 2022-му грали в півфіналі — це найкращий результат у їхній історії.

Натомість чехи не виходили з групи на юнацькому Євро U17 з 2006 року, коли стали срібними призерами.

Хто фаворити Євро-2024

На цьогорічний турнір сенсаційно не пробилися чинні чемпіони німці, які впевнено подолали перший етап відбору, обігравши зокрема Україну, проте в елітраунді стали третіми в групі й не зможуть захистити титул.

Жеребкування групового етапу подарувало справжню групу смерті: у квартеті D зіграють Франція, Португалія, Іспанія та Англія, кожна з цих збірних щонайменше двічі вигравала Євро U17. Переможець такої групи автоматично стане головним фаворитом у плей-оф.

Перше золото з 12-ї спроби спробує виграти Італія. Після вдалих виступів у кваліфікації за високі місця також мають боротися Швеція, Австрія та Данія.

Хто у складі України

До складу України на Євро-2024 увійшли 24 футболісти. Найбільшими зірками команди Юрія Мороза є два «німецьких» легіонери — форварди Артем Степанов (Баєр) та Дмитро Богданов (Динамо Дрезден), які у відборі забили 9 голів на двох.

Загалом рівно половину заявки складають футболісти, які виступають за іноземні клуби. Зокрема, воротар Ілля Волошин представляє мадридський Реал, а захисник Дмитро Стрільчук та хавбек Богдан Оліченко — мюнхенську Баварію.

Головна втрата — 16-річний півзахисник Динамо Володимир Озимай, який виступав у всіх матчах елітраунду відбору. Він не поїхав на Кіпр через травму. Також із різних причин турнір пропустять хавбеки Артур Ухань (Гент) та Алі Халілов (Дніпро-1) і захисник Євген Рябоконь (Словацко).

Що каже тренер України Юрій Мороз

«Не буду конкретизувати, але можу точно сказати, що, вивчаючи опонентів, я зробив висновок, що кожна зі збірних у нашій групі може піднести сюрприз. Хто буде кращим, покажуть самі поєдинки.

У кожного із суперників приблизно однакові шанси на успіх. Збірна України має бути готова до того, щоб у кожній грі проявляти свої найкращі якості, тільки так ми зможемо досягти високих результатів.

Фінальна частина Євро відрізняється від кваліфікації чи елітраунду, тут дуже важлива психологічна стійкість, має бути гарний функціональний стан, при цьому я вже не кажу про бажання та настрій команди. У таких турнірах кожна гра є вирішальною.

Мені б дуже хотілося, щоб хлопці перейнялися нашими ідеями і подарували хоч трохи радості українському народу в такий складний час”.

Розклад матчів України

Ексклюзивним транслятором Євро-2024 U17 в Україні є Суспільне. Матчі фінальної частини будуть показані на телеканалі Суспільне Спорт.