Кубок Африки виграла збірна Кот-д’Івуару, яка під час турніру вигнала тренера

Збірна Кот-д’Івуару втретє в історії стала переможцем турніру. Раніше команді вдавалося це в 1992 і 2015 роках.

11 лютого, в Абіджані відбувся фінальний матч Кубка африканських націй між збірними Нігерії та Кот-д’Івуару.

На 38-й хвилині рахунок у матчі відкрив гравець збірної Нігерії Вільям Трост-Еконг, захисник забив після кутового. Слони змогли відповісти лише в другому таймі, забив Френк Кессі.

На 81-й хвилині Себастьєн Але вивів збірну Кот д’Івуару вперед. Зрештою, івуарійці змогли втримати рахунок — 2:1 у фіналі та стали першими з 2006 року господарями КАН, які виграли турнір.

Нігерія — Кот-д’Івуар — 1:2

Голи: Вільям Трост-Еконг, 38 — Френк Кессі, 62, Себастьєн Але, 81.

Цікаво, що по ходу Кубка Африки збірна Кот-д’Івуару звільнила головного тренера Жана-Луї Гассе та його помічника Гіслена Прантана через погані результати. Виконувачем обов’язків головного тренера був призначений Емерс Фае.

Під керівництвом Гассета Слони, як ще називають команду Кот-д’Івуару, провалили груповий етап. Команда виграла у Гвінеї-Бісау (2:0), але потім поступилася Нігерії (0:1) та Екваторіальній Гвінеї (0:4). Після чого Гассе і був звільнений. А в плей-оф господарі турніру вийшли, як одна з найкращих команд, що посіли треті місця у своїх групах.

Додамо, що минулим переможцем Кубка Африки була збірна Сенегалу, яка цього року програла Кот-д’Івуару в 1/8 фіналу.

Зазначимо, що Кубок африканських націй-2023 мав відбутися восени 2023 року. Однак, через погодні умови турнір було перенесено.

Раніше ми писали, що Руслан Малиновський забив неймовірний гол у ворота колишньої команди.